Informatie voor cursisten van teken- en schildergroepen

Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1, 5051 RJ Goirle. Lokaal 2003, 2e verdieping (met de lift: toets 3) 

Welkom bij de teken- en schildergroepen van Atelier ’78

Doe mee en ontdek je talent!

De docent en de contactpersoon wijzen (nieuwe) cursisten graag de weg in het lokaal en in de eigen groep. Bij hen kan je met vragen terecht.

Verder is er een werkgroep tekenen- en schilderen die zich o.a. bezighoudt met de inrichting en het gebruik van het lokaal.

Namens het bestuur is Hanny Eerden hannyeerden@gmail.com aanspreekpunt voor cursisten van de teken- en schildergroepen.

Een aantal afspraken speciaal voor deze cursisten is in dit document gebundeld. 

 

Website, nieuwsbrief, prikbord

  • Op de website www.atelier78.nlis algemene informatie te vinden over de vereniging: 
    statuten, huishoudelijk reglement, afspraken voor het gebruik van lokalen, bestuur, activiteiten, lidmaatschap, commissies, jaarrooster, expositierooster en de nieuwsbrieven.
  • In de nieuwsbrief lees je nieuwsberichten van het bestuur en de commissies over bijvoorbeeld exposities, (nieuwe) werkafspraken en activiteiten. De nieuwsbrief wordt gemaild. 
  • Een print van de actuele nieuwsbrief en de contactinformatie van de werkgroep vind je op het prikbord in het lokaal.

 

Algemene afspraken

  • De cursisten van Atelier ’78 verrichten hun werkzaamheden op eigen aansprakelijkheid en verantwoordelijkheid. Iedereen houdt tijdens zijn werkzaamheden rekening met medecursist(en).

 

Materialen en olieverf

  • Materialen
    • Cursisten zorgen zelf voor materialen zoals papier, doek, penselen, verf, potloden, krijt enz. - tenzij dit anders is afgesproken met de docent. 
    • In het lokaal zijn diverse materialen aanwezig voor algemeen gebruik zoals onderleggers, ezels, boeken en aparte teken- en schilderborden.
    • In de kasten zijn materialen aanwezig voor iedereen die wat (anders) wil uitproberen, vraag de docent om advies. 
  • Olieverf
    • Met ingang van cursusjaar 2025-2026 mag naast olieverf op waterbasis, ook traditionele olieverf worden gebruikt, het gaat om een proefperiode. 
    • Voorwaarden hiervoor zijn dat er gewerkt wordt met lijnzaadolie of Solveco (geen andere oplosmiddelen) en dat alle gebruikte materialen mee naar huis worden genomen en thuis (en dus niet in het lokaal of in de keuken) worden schoongemaakt. 
    • Het gebruik van olieverf is in alle groepen toegestaan met uitzondering van de woensdagochtendgroep. In deze groep wordt niet met olieverf gewerkt.

 

Exposeren

  • Atelier ’78 organiseert regelmatig exposities voor de eigen cursisten in het Cultureel Centrum Jan van Besouw: 
  • Driemaal per jaar is er een wisselexpositie in de gang op de tweede verdieping voor alle leden van de teken- en schildergroepen.
  • Tweemaal per jaar is er een expositie in de foyer op de begane grond voor leden van alle disciplines van Atelier’78
  • Eenmaal per twee jaar tovert de expositiecommissie het hele Cultureel Centrum om in een museum. Volg de kunstroute langs de lokalen en gangen en foyers waar alle cursisten hun werk laten zien.
  • Exposities worden aangekondigd in de nieuwsbrief en in de groepen zodat je weet waar en hoe je je werken kan aanmelden.
    Werk dat geëxposeerd wordt moet voorzien zijn van naam, titel en een deugdelijk ophangsysteem. 
  • Informatie over het aanleveren van werk voor een expositie komt in de nieuwsbrief.

 

Doneren van materialen
 

  • Zolderopruiming gehad of is je oudoom gestopt met schilderen? Het is niet de bedoeling dat er zonder overleg spullen in het lokaal worden afgeleverd. Neem contact op met Hanny Eerden (hannyeerden@gmail.com) of met de werkgroep tekenen/schilderen.

 

Het lokaal

  • Bij de horecabar op de begane grond is de sleutel van het lokaal in beheer.
  • Bij deze bar kan tijdens de pauze ook wat worden gedronken.
  • Na verlaten en afsluiten van het lokaal kan de sleutel weer worden afgegeven bij de bar.
  • De verwarming (radiatoren, onder de ramen) kan worden aangezet op stand ‘bolletje rood’. Bij verlaten van het lokaal moet de verwarming op stand ‘bolletje blauw’ gezet worden.
  • Op het prikbord vind je: de actuele nieuwsbrief, het jaarrooster, een overzicht van de groepen. Naast de deur in het lokaal hangt de vluchtroute.
  • Er ligt een EHBO-doos in de keuken, in de la van het keukenblok.
  • In de rekken in de keuken kun je werkstukken die nog nat zijn en waaraan nog gewerkt wordt tijdelijk opbergen. Graag voorzien van naam en groep. Het is geen bewaarruimte: graag werk zo snel mogelijk mee naar huis nemen.
  • In de kasten vind je diverse teken- en schildermaterialen en boeken voor algemeen gebruik tijdens de lessen.

 

 Opruimen en schoonmaken

  • De cursisten zijn zelf verantwoordelijk voor het opruimen en schoonmaken van het lokaal.
  • Iedere groep moet na het werken het lokaal schoon en opgeruimd en in de basisopstelling achterlaten.
  • Denk aan het schoonmaken en opruimen van ezels, tekenborden, tafels, stoelen, kachels, verlengsnoeren en boeken.
  • Vloer controleren op verf, houtskool en krijtresten, vegen en schoonmaken. Er staat een stofzuiger in de keuken.
  • Verfresten graag met schoonmaakpapier van palet halen en in de ton voor chemisch afval
  • Materialen en attributen die gebruikt zijn met verf op waterbasis kunnen in de keuken worden schoongemaakt. 
  • Materialen en attributen die gebruikt zijn met verf op oliebasis kunnen niet in het lokaal worden schoongemaakt en moeten mee naar huis worden genomen; neem hiervoor zelf geschikt inpakmateriaal mee. 
  • Spoelbakken en aanrecht schoonmaken; alle verfresten verwijderen.
  • Volle vuilniszakken mee naar beneden nemen en weggooien in de container. De vuilniscontainer staat op de begane grond bij de garderode, achter de deur met de grote hendel
  • Er mag (i.v.m. ongedierte) geen organisch materiaal in de vuilnisbak. 
  • In het keukenblok vind je: föhns, papier voor de papierrol, keukendoekjes, handdoeken, vuilniszakken, handzeep, afwasmiddel.
  • Is er iets op, mis je iets of is er iets niet in orde: geef het door aan de contactpersoon van het bestuur.

 

 Jaarlijkse schoonmaak

  • Een keer per jaar vindt vóór de grote vakantie de grote schoonmaak van het lokaal plaats. Alle cursisten worden hiervoor uitgenodigd.
  • Werkstukken die dan nog in de rekken staan en gevonden voorwerpen worden met de grote schoonmaak weggegooid - dus zorg dat je tijdig je eigen spullen mee naar huis neemt.